תיקון תריסים או החלפה – מה כדאי לעשות?

כל הסיבות למה התקנת תריסים חשמליים הינה כדאית: מחזיקים שנים רבות, ניתן להתקין אותם בכל החדרים, קל לשלב אותם בכל עיצוב בית, קלים ונוחים לשימוש, מגנים על הבית מפני פריצות ואף מהווים פריט עיצובי ודקרטיבי לבית.

תריסים חשמליים – יתרונות

  1. עמידים – תריסים חשמליים הינם עמידים מאוד ומחזיקים מעמד לטווח רחוק. בדרך כלל, תריסים אלו עשויים מחומרים איכותיים, לרבות אלומיניום. כך, למעשה, התריסים עמידים בפני תנאי מזג האוויר השונים, ואף בתנאי מזג אוויר קיצוניים, כמו למשל: חום קיצוני, רוחות חזקות, לחות גבוהה, קור/חום קיצוני וכדומה.
  2. מתאימים לכל בית – תריסים חשמליים מתאימים לשילוב בכל סוגי עיצוב הבית הקיימים. ניתן להתקינם בכל חדר, בסלון, במטבח, חדרי שינה ואף בחדר הרחצה. תריסים חשמליים משתלבים היטב כמעט בכל עיצוב בית אפשרי, כך שניתן להתקין אותם בכל בית ולא צריך לשבור את הראש.
  3. נוחים לשימוש – תריסים חשמליים הינם נוחים מאוד לשימוש וקל לתפעל אותם. באמצעות מתג או לחיצה על כפתור ייעודי ניתן להוריד או לעלות את התריס, בהתאם לצורך. יש אפשרות להשתמש גם בשלט שבאמצעותו ניתן להוריד ולעלות את התריס, ואף לאחרונה קיימת האפשרות לעשות זאת בעזרת אפליקציות בפלאפון. כך, למעשה, זה מייתר את הצורך לקום כל פעם. זהו יתרון משמעותי עבור אנשים שיש להם קושי לקום, למשל כמו נכים, קשישים, אנשים שמתקשים לנוע ממקום למקום וכו’, אך לא רק. במקרים רבים אנו עייפים ולא תמיד יש לנו כוח לקום במיוחד לסגור את התריס.
  4. הגנה מפורציםהתקנת תריסים חשמליים עשויה להפחית משמעותית את הסיכויים שיפרצו לכם לבית. תריסים חשמליים קשים הרבה יותר לפריצה, כך שלמעשה הם עשויים להרחיק מכם פורצים פוטנציאליים. תריסים רגילים ופשוטים קלים לשבירה. בנוסף, קיימת האפשרות להתקין תריסי סורגים וניצרה עם התריס החשמלי.
  5. עיצוב חדשני ומודרני – ניתן להתקין תריסים חשמליים במגוון צבעים שונים והם נותנים תחושה של יוקרתיות לדירה.
תריס חשמלי חדש ואיכותי
תריס חשמלי - שלב אור

כמה עולה להתקין תריסים חשמליים?

מחיר התקנת תריסים חשמליים משתנה בהתאם לגודל התריס, סוג התריס ולפרמטרים אחרים. בממוצע, המחיר עומד על 1,000 ש”ח למטר מרובע, תלוי בהתאם לסוג התריס. ישנם סוגים שונים של תריסיס חשמליים, למשל כמו: תריסי שלב, תריסי אור, תריסי שלב מוקצף וכו’, אך אלו הסוגים הנפוצים ביותר בשוק. בממוצע, תריסי מסוג שלב משוך ושלב משוחי אור הינם יקרים יותר בעוד מחירם של תריסי שלב מוקצף נמוך משמעותית ועומד על כ-450 עד 600 ש”ח בממוצע, לא כולל התקנה ומע”מ.

בנוסף לכך, כדאי לדעת שככל שהטכנולוגיות מתפתחות ומשתכללות יותר, כך גם המחיר יורד. הסיבה לכך היא שהטכנולוגיה מאפשרת התקנת תריסים חשמליים יותר בקלות וגם ייצור תריסים חשמליים נעשה קל יותר עם השנים.